Niečo k parížu a terorizmu

Autor: Ľubica Lehotská | 15.11.2015 o 18:32 | (upravené 15.11.2015 o 22:05) Karma článku: 6,10 | Prečítané:  1835x

Dlho som premýšľala, či sa odhodlám k tomuto čánku. Totiž, keď som varovala, že sa takéto niečo môže stať - niekedy v septembri, nikto neveril. Jedna skupina chcela bezhlavo pomáhať imigrantom - druhá za žiadnu cenu....

Veľmi ma zaujal dokument niektorej televízie,, kde zhrnuli teroristické útoky za posledných desať rokov: nechýbal ani útok v Moskve, kde povraždili ľudí v "Boľšom teátre", výbuch v Británii, k tomu pridali aj Breivika z Nórska, no a posledný - Paríž. Čo mali všetky útoky spoločné? V Moskve išlo o zúfalcov, aspoň podľa výpovede ženy- teroristky, v Británii vyčíňali extrémni islamisti (ktovie, prečo, veď sa im tam dobre žije), vo Francúzsku si islamisti vybrali 13. piatok, možno ani neovládajú históriu, že práve 13. v piatok (ibaže októbra a v roku 1307) boli vyvraždení so súhlasom vtedajšieho pápeža Klimenta V, a na rozkaz Filipa Pekného a škoda, že nie aj márnomyseľného či závistlivého. 

I tu však vidieť súvislosť. Zabíja väčšinou chamtivosť-hlúposť-túžba po moci. Myslím, že nikde nič takéto nechýbalo, a preto napadli nič netušiacich ľudí - politicky - prakticky bezvýznamných. Áno, to spoločné všetkých udalostí je veľké množstvo mŕtvych, paralyzujúci strach a pocit bezmocnosti, 

Ak si pozrieme pravidlá Islamu bližšie, zistíme, že ide o podporovanie hlúposti (veľmi sa v ich svete neprekladajú a nečítajú knihy), o ponižovanie (prednostne žien), povolené znásilňovanie, dokonca sa povoľujú manželstvá veľmi blízkeho príbuzenstva (bratranec a sesternica v prvom rade!!!!), čo už je proti zdravému rozumu a ťažko sa nečudovať, prečo "veľmoc" minimálne BR OSN nezakročia. A vôbec - o čo presne ide v širšom svetle? Zase sa vrátim ku svojej staršej úvahe: zrejme o zničenie Európy. A možno prečo: - vyrástla by ďalšia a pre súčasné veľmoci - celkom nežiadaná veľmoc? 

No a hľadá sa vysvetlenie, vinník. Ale aj keď označia vinníkov, bohužiaľ, vinníkmi sme my všetci, už len preto, lebo večer mnohí vypínajú správy, že ich nič nezaujíma, chcú len svoj pokoj a mier. Vinníkmi sú i preto, lebo dovolia povedzme roztopašným politikom, aby sa rozdrapovali, akoby boli "šľachtou" alebo niekým výnimočným a nezarazia ich aktivity, kým je čas. Ľudia si všeobecne neuvedomujú, že tí, ktorí im VLÁDNU, žijú z ich peňazí a vládnu z ich vôle. S týmto faktom sa stretávam na každom kroku. Je tak aj v prípade islamských žien: nie sú schopné postaviť sa proti násiliu, tí mierumilovní - opäť mlčia vo svojom mieri a i takto podporujú jednoduché zlo.

Výsledok bude smutný. Teraz sa to dotkne každého, a hlavne tých utečencov, ktorí naozaj unikajú pred smrťou a sú odkázaní na pomoc iných; ľudia isto prepadli strachu, ktorý je celkom odlišný, ako ten, ktorý mávame napríklad pred lavínou; tento strach je paralyzujúci, ktorý nevyplodí nič dobrého a nič pozitívneho. Nikde a v žiadnej mysli. Napríklad, ak Francúzsko prichystá odvetu Islamskému štátu - ten odpovie ešte silnejšie a môže to skončiť svetovou vojnou, v ktorej nebude víťazov ani porazených....Brániť sa však treba. A každý by mal začať od seba, a to:

STOP tolerovaniu čohokoľvek, čo sa vymyká slušnosti, serióznosti a humanite.

STOP strachu pred reakciami na agresorov či násilníkov akéhokoľvek druhu.

STOP vnútornej slepote a hluchote...pasivita napácha najviac zla.

STOP závisti nenávisti, nepremyslenej kritike a ohováraniu.

...lebo takto sa, priatelia, všetko začína...

LL

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Súdy v Trenčíne odmietajú riešiť Galkovu kauzu odpočúvania

Obžaloba na bývalého šéfa Vojenského obranného spravodajstva Pavla Brychtu leží na súde od februára 2016. Najvyšší súd mu teraz prikázal konať.

KOMENTÁRE

Česi mieria do čiernej diery Európy. Všetko pre korunu

Je možné, že šanca ľahkého vstupu do eurozóny zmizne.

AUTO

Anketa o Svetové auto roka 2018 sa ponesie v znamení SUV

Posledný ročník vyhral Jaguar F-Pace.


Už ste čítali?