Niečo k parížu a terorizmu

Autor: Ľubica Lehotská | 15.11.2015 o 18:32 | (upravené 15.11.2015 o 22:05) Karma článku: 6,10 | Prečítané:  1831x

Dlho som premýšľala, či sa odhodlám k tomuto čánku. Totiž, keď som varovala, že sa takéto niečo môže stať - niekedy v septembri, nikto neveril. Jedna skupina chcela bezhlavo pomáhať imigrantom - druhá za žiadnu cenu....

Veľmi ma zaujal dokument niektorej televízie,, kde zhrnuli teroristické útoky za posledných desať rokov: nechýbal ani útok v Moskve, kde povraždili ľudí v "Boľšom teátre", výbuch v Británii, k tomu pridali aj Breivika z Nórska, no a posledný - Paríž. Čo mali všetky útoky spoločné? V Moskve išlo o zúfalcov, aspoň podľa výpovede ženy- teroristky, v Británii vyčíňali extrémni islamisti (ktovie, prečo, veď sa im tam dobre žije), vo Francúzsku si islamisti vybrali 13. piatok, možno ani neovládajú históriu, že práve 13. v piatok (ibaže októbra a v roku 1307) boli vyvraždení so súhlasom vtedajšieho pápeža Klimenta V, a na rozkaz Filipa Pekného a škoda, že nie aj márnomyseľného či závistlivého. 

I tu však vidieť súvislosť. Zabíja väčšinou chamtivosť-hlúposť-túžba po moci. Myslím, že nikde nič takéto nechýbalo, a preto napadli nič netušiacich ľudí - politicky - prakticky bezvýznamných. Áno, to spoločné všetkých udalostí je veľké množstvo mŕtvych, paralyzujúci strach a pocit bezmocnosti, 

Ak si pozrieme pravidlá Islamu bližšie, zistíme, že ide o podporovanie hlúposti (veľmi sa v ich svete neprekladajú a nečítajú knihy), o ponižovanie (prednostne žien), povolené znásilňovanie, dokonca sa povoľujú manželstvá veľmi blízkeho príbuzenstva (bratranec a sesternica v prvom rade!!!!), čo už je proti zdravému rozumu a ťažko sa nečudovať, prečo "veľmoc" minimálne BR OSN nezakročia. A vôbec - o čo presne ide v širšom svetle? Zase sa vrátim ku svojej staršej úvahe: zrejme o zničenie Európy. A možno prečo: - vyrástla by ďalšia a pre súčasné veľmoci - celkom nežiadaná veľmoc? 

No a hľadá sa vysvetlenie, vinník. Ale aj keď označia vinníkov, bohužiaľ, vinníkmi sme my všetci, už len preto, lebo večer mnohí vypínajú správy, že ich nič nezaujíma, chcú len svoj pokoj a mier. Vinníkmi sú i preto, lebo dovolia povedzme roztopašným politikom, aby sa rozdrapovali, akoby boli "šľachtou" alebo niekým výnimočným a nezarazia ich aktivity, kým je čas. Ľudia si všeobecne neuvedomujú, že tí, ktorí im VLÁDNU, žijú z ich peňazí a vládnu z ich vôle. S týmto faktom sa stretávam na každom kroku. Je tak aj v prípade islamských žien: nie sú schopné postaviť sa proti násiliu, tí mierumilovní - opäť mlčia vo svojom mieri a i takto podporujú jednoduché zlo.

Výsledok bude smutný. Teraz sa to dotkne každého, a hlavne tých utečencov, ktorí naozaj unikajú pred smrťou a sú odkázaní na pomoc iných; ľudia isto prepadli strachu, ktorý je celkom odlišný, ako ten, ktorý mávame napríklad pred lavínou; tento strach je paralyzujúci, ktorý nevyplodí nič dobrého a nič pozitívneho. Nikde a v žiadnej mysli. Napríklad, ak Francúzsko prichystá odvetu Islamskému štátu - ten odpovie ešte silnejšie a môže to skončiť svetovou vojnou, v ktorej nebude víťazov ani porazených....Brániť sa však treba. A každý by mal začať od seba, a to:

STOP tolerovaniu čohokoľvek, čo sa vymyká slušnosti, serióznosti a humanite.

STOP strachu pred reakciami na agresorov či násilníkov akéhokoľvek druhu.

STOP vnútornej slepote a hluchote...pasivita napácha najviac zla.

STOP závisti nenávisti, nepremyslenej kritike a ohováraniu.

...lebo takto sa, priatelia, všetko začína...

LL

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Kiska, Kaliňák či Matovič. Ako reagujú politici na návrh na rozpustenie ĽSNS

Smer pripomína Adolfa Hitlera, Most-híd hovorí o logickom kroku.

SVET

NATO ide do vojny proti Islamskému štátu

Bruselský summit aliancie zatienili teroristické útoky v Manchestri.


Už ste čítali?